sobota, 6 sierpnia 2016

Dzień czwarty: dzień bez krzeseł ;)

„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego” (Łk 23, 46b)


Dzisiejsze święto Przemienienia Pańskiego rozpoczęliśmy od wyruszenia wczesnym rankiem (o 5:40) na Mszę św. sprawowaną w Bazylice Grobu Pańskiego w intencji Ojczyzny oraz Prezydenta RP z okazji pierwszej rocznicy jego zaprzysiężenia.
Następnie po pożywnym śniadaniu zabraliśmy się za porządki w domu, bo przez tych kilka dni zdążyliśmy już nieco nabrudzić ;)
Kiedy już wszystko lśniło i błyszczało wybraliśmy się autem do Kościoła Zaparcia się św. Piotra In Gallicantu. Tam też mogliśmy zobaczyć schody, po których wg tradycji chodził Pan Jezus. Kolejno poszliśmy na Syjon. Zobaczyliśmy tam Wieczernik, symboliczny grób Króla Dawida oraz nawiedziliśmy  Kościół Zaśnięcia NMP. Tę część dnia podsumowaliśmy przepyszną kawą J
Popołudnie rozpoczęliśmy od zwiedzania Monastyru Świętego Krzyża. W nim znajduje się miejsce gdzie rosło drzewo, z którego prawdopodobnie sporządzono krzyż, narzędzie śmierci Pana Jezusa.
Dalej udaliśmy się pod budynek Knesetu – parlamentu Izraela, Muzeum Izraela oraz Bible Lands Museum Jerusalem. Warto dodać, że 30 czerwca 1980 izraelski parlament Kneset uchwalił ustawę, która stwierdza, że zjednoczona Jerozolima jest stolicą Izraela, co oznacza, że jest ona siedzibą prezydenta, parlamentu, rządu i Sądu Najwyższego, oraz że święte miejsca wszystkich religii są tu nietykalne, a Izrael zobowiązuje się zapewnić swobodny dostęp do nich. Społeczność międzynarodowa nie uznaje jednak tego aktu i ambasady większości państw znajdują się w Tel Awiwie.
Dzień zwieńczyło zwiedzenie Jerozolimskiego Zoo Biblijnego, które dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, co można zobaczyć na zamieszczonych poniżej zdjęciach.
Oczywiście nie zabrakło także wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz uczczenia Matki Bożej z pierwszej soboty miesiąca.
Z Jerozolimy relacjonował kl. Sławek

 

 
 

 

3 komentarze:

 1. Czy Świstak jest wśród świstaków? :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Działajcie pięknie! Pozdrowienia dla s. Benigny i pozostałych Sióstr (zdradźcie, które z Sióstr pracują teraz w Domu Pokoju) :)
  Luiza

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście :-) a przynajmniej wśród czegoś podobnego ;-)

  OdpowiedzUsuń