piątek, 5 sierpnia 2016

Via Dolorosa


"Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu"(Mk 16,6)Dziś dzień wyjątkowy - pierwszy piątek miesiąca. Mogliśmy wziąć udział w Drodze Krzyżowej ulicami Jerozolimy. Upalnym popołudniem wraz z niemałym tłumem ludzi szliśmy za franciszkanami, którzy prowadzili rozważania w językach włoskim i angielskim. Droga kończyła się w Bazylice Grobu Pańskiego. Dziś szczególnie dotarły do mnie ostatnie słowa ojca franciszkanina: "Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu" (Mk 16,6). Potwierdzamy: grób jest pusty. Jezus zmartwychwstał i żyje! :)

Ale wracając do początku. Dzień rozpoczęła Msza Św. wczesnym porankiem w Grocie Apostołów w Ogrodzie Oliwnym. To tutaj Judasz przyprowadził żołnierzy do Jezusa.

Po modlitwie czas do pracy. Kontynuujemy prace renowacyjne krzeseł przy śpiewie "Powiedz co czułeś, Józefie święty" :)


Miejsca, które dziś zobaczyliśmy: Grota Apostołów w Ogrodzie Oliwnym, prawosławna kaplica zaśnięcia NMP, kościół Dominus Flevit, kościół św. Anny (miejsce narodzenia Maryi), sadzawka Betesda, miejsce spotkania Maryi z Jezusem w czasie Drogi Krzyżowej, Litostrotos (kościół biczowania), ściana płaczu, groby Patriarchów.

Na koniec dnia spotkanie z Jezusem w adoracji. On jest z nami, obecny w Najświętszym Sakramencie. Zmartwychwstał i żyje :)


Pisała Agnieszka.

2 komentarze:

 1. Witajcie!
  Cieszę się, że u Was wszystko dobrze. Pamiętamy o Was w modlitwie. Jutro w Poznaniu pogrzeb ks. Michała Maciołki.
  Pozdrawiam
  Padre Sz

  OdpowiedzUsuń
 2. Witajcie!
  Cieszę się, że wszystko dobrze i działacie. Pamiętam w modlitwie i o nią proszę. Jutro pogrzeb ks. Michała Maciołki.
  Pozdrawiam
  Padre Sz

  OdpowiedzUsuń