piątek, 12 sierpnia 2016

Dzień dziesiąty – kierunek: Galilea


 

 „Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret” (Łk 2, 4a)


 Dziesiąty już dzień naszego pobytu w Ziemi Świętej rozpoczęliśmy jak zwykle od uczty duchowej – Mszy Świętej oraz posilenia się przy stole. Dalej ruszyliśmy do swoich zajęć, które dziś były bardzo różnorodne. Od wysyłania kartek, przez kończenie malowania stołów, a rozpoczęcie szlifowania taboretów, huśtawki, skręcanie szafy, aż po porządki.

Wszystko to w wielkim pośpiechu (co usprawiedliwia niewielką ilość zdjęć), ponieważ zaraz po obiedzie ruszyliśmy do Galilei. Na początek udaliśmy się do Hajfy, gdzie na górze Karmel mieści się klasztor karmelitów bosych. Opactwo to, stanowiące światowe centrum Zakonu Karmelitów, poświęcone jest Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Morza (łac. Stella Maris). Udało się nam także uwiecznić przepiękny widok na morze Śródziemne.

Celem naszej dzisiejszej podróży był Nazaret. Zaraz po zakwaterowaniu w franciszkańskim hotelu Casa Nova wyszliśmy na piątkową kolację. Daniem głównym był Falafel (dla mniej wtajemniczonych dodam, że jest to taki hamburger bez mięsa ;))

Po krótkim spacerze wróciliśmy do hotelu, aby wypocząć przed kolejnym dniem, który jak mamy nadzieję, dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Życząc dobrej nocy serdecznie pozdrawiam

kl. Sławek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz