niedziela, 7 sierpnia 2016

Dzień V: Dzisiaj w Betlejem...

 

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1,14)Pierwszą niedzielę w Ziemi Świętej spędziliśmy w Betlejem. O 9:00 rano uczestniczyliśmy w Mszy św. w bazylice Narodzenia Pańskiego, a następnie adorowaliśmy miejsce narodzenia Pana Jezusa. Po wyjściu z bazyliki poszliśmy do stałego punktu dla polskich pielgrzymów w Betlejem, czyli do sklepu Roniego (honorowego burmistrza Betlejem) :) Wykupiliśmy chyba pół sklepu. W między czasie nawiedziliśmy również Grotę Mleczną, w której Matka Boża nakarmiła Dzieciątko Jezus.

Dzięki uprzejmości Roniego dotarliśmy również na Pole Pasterzy, gdzie Anioł objawił pastuszkom dobrą wieść o narodzeniu Jezusa. Kolejnym naszym punktem był klasztor karmelitanek, gdzie żyła św. Mała Arabka.

Po punktach pielgrzymkowych pojechaliśmy odwiedzić dwa domu prowadzone przez polskie Siostry Elżbietanki z prowincji poznańskiej. Pierwszy był Dom Pokoju w Betlejem, gdzie s. Marcina wraz z s. Donatą i małą Karolinką przyjęły nas na poczęstunek i oprowadziły po swojej placówce. Wieczorem natomiast odwiedziliśmy Nowy Dom Polski w Jerozolimie, gdzie przewodniczką stała się dla nas s. Caritas posługująca w Ziemi Świętej od 40 lat.

Pozdrawiamy Was serdecznie

ks. Łukasz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz