Ekipa

 
ks. Łukasz ŁUKASIK

Urodzony 25 lipca 1991r. w Gnieźnie. Pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu. W 2010 roku ukończył poznańskie VI Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego i wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
W trakcie swojej formacji seminaryjnej był członkiem Akademickiego Koła Misjologicznego i uczestniczył w doświadczeniu misyjnym Jerozolima 2012.
19 maja 2016 roku przyjął z rąk ks. abp. Stanisława Gądeckiego święcenia kapłańskie. Na hasło swojego kapłaństwa obrał słowa z Ewangelii wg. św. Jana: Abyśmy byli jedno! (por. J 17,21).

W wolnych chwilach lubi czytać i organizować wycieczki dla siebie oraz przyjaciół.Agnieszka JĘCH

Właśnie zakończyłam czwarty rok Teologii. Pochodzę z Buku. Nawróciłam się 4,5 roku temu.
Moja przygoda z wolontariatem misyjnym rozpoczęła się w 2013 r. wyjazdem do Berdiańska na Ukrainie i od tamtej pory należę do Diakonii Misyjnej Ruchu Światło–Życie. Od czasu do czasu jadę tam gdzie Jezus mnie posyła.
Należę też do Duszpasterstwa Akademickiego Karmel.

Ulubieni święci: św. Gemma, św. Franciszek, św. Teresa od Jezusa, św. Jan od Krzyża, św. Teresa od Dzieciątka Jezus i inni :)


kl. Jakub PROCH

Kleryk III roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, od 2 lat członek AKM a także członek ZHP.

Moją pasją są podróże, szczególnie górskie. Lubię sport, jednak najczęściej występuje w roli kibica.
Mam nadzieję że przygoda z misjami nie zakończy się na tym jednym doświadczeniu.
 
kl. Sławomir RZEPKA

Pochodzę z Mchów, z parafii pw.. św. Marcina Biskupa. Zanim wstąpiłem do seminarium podobnie jak św. Mateusz zajmowałem się podatkami. Również do mojej „komory celnej” przyszedł Pan i zaproponował mi „przebranżowienie”. Propozycja ta nie od razu przypadła mi do gustu, jednak aktualnie jestem szczęśliwym klerykiem zmierzającym na trzeci rok formacji.
Należę do kleryckiej Grupy Misyjnej oraz Akademickiego Koła Misjologicznego i już nie mogę doczekać się sierpniowego doświadczenia misyjnego w Jerozolimie. 

Interesuję się między innymi: sportem, motoryzacją oraz ekonomią. Uwielbiam kawę. Wcześniej sporo tańczyłem teraz … większy nacisk kładę na kolana i budowę jeszcze głębszej relacji z Bogiem


Agata WACHOWIAK

Dwudziestopięciolatka. Magister teologii. Rodowita poznanianka. W AKM-ie od dwóch lat. Na Górze Oliwnej pracowała już w ubiegłym roku. Z Bożej łaski (bardzo) związana z Duszpasterstwem Akademickim Wydziału Teologicznego UAM :)

Na co dzień nie opuszcza ją poczucie humoru. W wolnych chwilach czyta. Może nie dużo, ale za to wszędzie. Uwielbia mango, chodzić po górach, jeździć tramwajem i nie mieć wolnego czasu.

Z całego serca może potwierdzić te słowa "Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał! W Jerozolimie będziecie pocieszeni!" (Iz 66, 13)